Z MAT KAYGAN ZEMİN PASPASI

TEKNİK ÖZELLİKLER

 •  Soğuğa dayanıklı (-50c)
 •  Alev geciktirici
 •  Kolay temizlenebilme
 •  Altı açık
 •  %100 Polyvinilchlorur
 •  Ayak tabanını rahatlatan esnek yapı
 •  Canlı renk kalitesi
 •  5mm kalınlık seçenekleri

Z-MAT KAYMAZ PASPAS

Kalınlıklar 
4 mm
5 mm 
6 mm 
8 mm
Teknik Özellikler 
dayanıklı yapı z dokulu rulo paspas
Kullanım Özellikleri :
Z-MAT paspaslardaki en önemli özellik kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olmasıdır ayrıca ozel dokusu sayesınde ayak ile gelen toz ve kiri alır kullanıldığı alanlarda temizlik maliyetlerinin azalmasını sağlar esnek dokusu sayesinde konforludur 
Kullanım Alanları:  ıslak zeminlerde (buzlu yüzeyler,havuz kenarı,mutfak,banyo,) gibi istenmeyen kazaların yaşanabileceği alanlarda güvenle kullanabileceğiniz bir üründür 
Rulo Ebatları : 5mm                     
                                -0,90 cm/en x 15m boy      
                                -120 cm/en x 15m boy
Renkler:             gri                                    gri
                                  mavi                                  mavi
                                  kırmızı                            kırmızı
                                  yeşil                                  yeşil
                                  siyah                                 siyah
                               

Renk : Yeşil

Kalınlık : 4 mm 5mm 6 mm 8 mm 10 mm  olarak üretilmektedir 
Kullanım trafiği : Orta trafik

En : 90 cm veya 120 cm
Yüzey : Kaymayı önleyici PVC yüzey.
Taban : Gözenekli yapısı sayesinde kir biriktirmez. Slikon takviyelidir. Kaymaz tabanlıdır.
Kullanım alanı : İç ve dış mekanlar
Özellik : Dayanıklı yapısı ve Z şeklindeki dokusu sebebiyle adını almıştır. Z-MAT paspaslardaki en önemli özellik kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olmasıdır. 
Temizlik : Kimyasal kullanılmadan su ile temizlenmelidir.

 • Z-MAT paspas %100 PVC’den üretilmiştir.
 • Metre olarak satılır.
 • Kanserojen madde içermez.
 • Güneş ışınlarına karşı ultraviyole korumalıdır.
 • Antistatik, alev geciktiricidir.
 • Silikon takviyeli olduğundan çıplak ayakla basıldığında kaymayı engeller.
 • Z-MAT paspaslar yıkayarak veya silkelenerek kolay temizlenir.
 • Hastaneler – Ofis / İş Yerleri – Kurumlar – Okullar – Yurtlar – Havuz Kenarları - Islak Zeminler - Buzlu Yüzeyler – Oyun Alanları - Apartman ve Site Girişleri - Fabrikalar - Spor Merkezleri – Restaurantlar - Oteller - AVM Girişleri - Benzin İstasyonları gibi tüm alanlarda güvenle kullanabileceğiniz bir paspas çeşididir.
 • Islak zemin paspas denilince akla gelen ilk paspas modeli Z mat rulo paspas olmalıdır. Z mat zigzag paspas olarak da bilinen ürünümüz kullanıldığı yer ile ayak tabanı arasındaki mesafeyi koruduğundan zeminle ilişkiyi keser ve hakim olan ıslaklıktan ayaklar uzak tutulmuş olur. Z mat sağlam ve kaymayan yapısı, hijyenik ve sağlıklı oluşu, altı açık olduğu için geçirgenlik gibi özellikleri bünyesinde barındırdığından hem dış mekan kaydırmaz olarak hem de iç mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Z mat yolluk Ankara izmir istanbul antalya   adana  başta olmak üzere Türkiye ve dünyada kulvarında en çok tercih edilen paspas modelleri arasındadır. Z mat paspas fiyatları, paspas ölçüleri ve paspas modelleri en yalın haliyle siz değerli Paspas Evi site sakinlerine sunulmuştur.
 • Z Mat Paspas

  Dış mekanlardan iç mekanlara geçişte; toz,kir, nem gibi istenmeyen etmenleri dışarıda bırakmak amaçlı kullanılan paspaslar, bu amaçlarının yanı sıra farklı niteliklere de sahiptir. Temel amacının yanında farklı özelliklere de sahip olan paspaslar arasından ihtiyacınıza en uygun seçimi yapabilirsiniz. 

  Toz, kir, çamur, nem gibi etmenlerden iç mekanları korumasının yanı sıra kendisine has özellikleri olan paspas çeşitlerinden bir tanesi de Z mat paspas modelidir. Bu paspaslar hijyen unsurunun yanında güvenlik içinde oldukça gereklidir. Özellikle ıslak ve kaygan zeminlerde tercih edilen mat paspas modeli; hijyen, şıklık ve konfor bileşenlerini bir arada sunar. İstenilen uzunluklarda ve renklerde hazırlanan mat paspaslarda ebat ve renk seçenekleri kullanıcıya pek çok seçim şansı sunar. 

  Z Mat Paspas Modelinin Kullanım Özellikleri Nelerdir?

  Z mat paspas, kullanım olarak tüm mekanlara uyumlu bir paspas modelidir. Kullanım açısından diğer paspaslardan ayrılan mat paspas, tasarım olarak delikli ve geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği nedeniyle özellikle sık kullanılan ve temiz görünmesi istenilen alanlarda oldukça işe yarar. Standart paspas modellerinde ayakkabı tabanındaki toz ve kirler paspas yüzeyinde kaldığı için paspas çok çabuk kirlenir. Düzenli temizliği yapılmadığında ise kötü bir görünüme neden olur. Delikli yapısı ile Z mat paspas modelleri; tozu, kiri ve kalıntıları paspas tabanında tutarak yüzeyde temiz bir görünüm yakalanmasını sağlar. 

  Islak zeminlerde kaymayı önleyen Z mat paspaslar, güvenlik açısından da oldukça kullanışlıdır. Kaymayan yapısı nedeniyle; havuz kenarları, kapalı havuzların duş ve soyunma alanlarında Z mat paspas çeşitlerine yer verilir. Kış aylarında kaygan zeminlerde de Z mat paspas kullanılır. Kaymaz özelliği sayesinde don ve buzlanmalarda kişilerin güvenli olarak yürümesine imkan tanır. Özellikle binaların dışta kalan merdivenleri ve mermer kaplı yürüme yollarında da Z mat yolluk paspas kullanılır. 

  Z Mat Paspas Modellerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

  Z mat paspasların yüzeyi kaymayı önleyen PVC malzemeden yapılır. Geçirgen bir tabana sahip olduğu için yüzeyde kir biriktirmez. Paspasın tabanı silikon eklemelidir. Bu sebepten dolayı kayma yapmaz. Oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanıma elverişlidir. Z mat paspasların temizliği de oldukça kolaydır. Güneş ışınlarına karşı ultraviole koruma özelliğine sahiptir. Kesinlikle kansorejen madde içermez. Alev geciktirme özelliğine de sahiptir. 

  Z Mat Paspas Kullanım Amacı Nedir?

  Z mat paspas modelleri, kullanım alanlarına göre çeşitli amaçlara hizmet eder. En temel özelliği, hijyenik görünüm sağlamanın yanında ıslak zeminlerde kirli görüntü oluşmasını ve kişilerin kaymasını engellemesidir. Havuzlarda, hamam girişlerinde, soyunma kabinlerinde kişilerin kayıp düşmesini engellemek için Z mat paspasın kullanımına yer verilir. Mat paspas, hem görüntü itibari ile kullanılan alanda şık bir görünüm yaratır hem de kullanılan zeminin temiz görünmesine katkı sağlar. Kaygan alanlarda her şeyden önemlisi kayma, düşme olaylarını engellediğinden dolayı güvenlik amacıyla kullanılır. 

  Z mat paspaslar kaygan mekanların yanı sıra sanayi tipi mutfaklarda da yer alır. Restoranların mutfak bölümlerinde zemin temizliğini sağlamak için Z mat paspas modelleri oldukça uygundur. Kaymaz özelliği sayesinde de tempolu hareket anında zeminde kayma yapmaz. Gün sonunda mekan temizliği Z mat paspas sayesinde çok daha kolay ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirilir. 

  Hareketin ve geçiş sirkülasyonunun fazla olduğu alanlarda da Z mat paspasa tercih edilir. Böylece geçiş güzergahlarında istenmeyen kirli görünümden uzak durulmuş olur. Kış aylarında; apartman, otel, hastane, okul gibi pek çok mekanın dış merdiven ve koridor alanında da Z mat paspas kullanılır. Z mat paspasın kaymaz özelliği buzlanma ve kar yağışının olduğu zamanlarda insanları istenmeyen düşme kazalarından korur. 

  Z Mat Paspas Nerelerde Kullanılır?

  Z mat paspas kullanım alanı oldukça geniştir. Her türlü mekana uygun olan mat paspas modeli, istenilen boyutlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Z mat paspas modelinin en çok kullanıma tercih edilen biçimlerinden bir tanesi olan yolluk tarzı; koridorlarda, havuz çevresinde ve merdivenlerde kullanılır. Islak ve kaygan olan tüm zeminler için z mat paspas modeli tavsiye edilir. Kaymaz özelliği hem paspasın serili olduğu güzergahtan kaymasına hem de insanların kayarak düşmesine engel olur. Islak zeminlerde kullanımı tavsiye edilen Z mat PVC kaydırmaz ıslak zemin paspası, hijyeni ve güvenliği bir arada sağlar. 

  Hamamlarda, saunalarda, havuz duş ve soyunma kabinlerinde, kış mevsiminde tüm binaların dış merdiven ve yürüme güzergahlarında Z mat paspas modelleri kullanılır. Islak ve kayma tehlikesi olan zeminlerin yanı sıra restoran mutfaklarında da kaymaz mat paspasa yer verilir. 

  Z mat paspas kullanım alanları; hastaneler, okullar, yurtlar, iş yerleri, ıslak ve buzlu zeminler, oteller, oyun alanları, apartmanlar ve siteler, alışveriş merkezleri, spor salonları, fabrikalardır. Kısacası tüm kurumlarda iç ve dış mekan kullanımına uygundur. 

  Z Mat Paspas Modelleri

  Z mat paspas modelleri, ismini zigzag biçimindeki şeklinden alır. Tasarım şekli olarak standart olan mat paspas, en olarak 90 cm ve 120 cm’den oluşur. Zigzag paspas, metre ile satılır. Gri, kırmızı, mavi, yaşil ve siyah renk seçenekleri mevcuttur. 8 mm, 7 mm, 5 mm ve 4 mm kalınlık alternatifleri bulunur. 8 mm kalınlığa sahip modeller çok yoğun trafik, 7 mm modeller yoğun trafik, 5 mm modeller normal ve 4 mm modeller ise az yoğunluğun olduğu alanlarda kullanılır. Z mat paspas modelinin kalınlığı seçerken mutlaka sirkülasyon faktörü göz önünde bulundurulmalıdır. 

  Z mat paspas siparişlerinde strandart ölçü dışındanda istenilen ölçülerde sipariş verilebilir. Özel ebatlardaki siparişler için z mat paspas fiyatı bilgisi ayrıca talep edilmelidir. 

  Mat Paspas Temizliği Nasıl Yapılır?

  Mat paspasların temizliği oldukça kolaydır. Paspasın yüzey kısmı geçirgen olduğu için genel olarak paspas yüzeyi temiz kalmaktadır. Bu özelliğinden dolayı çok sık süpürme ve temizleme gerektirmez. Özellikle geçişin yoğun olduğu alanlar için bu özelliği oldukça avantajlıdır. Paspas temizlenmek istendiğinde süpürülme ve su ile temizleme işlemi yapılır. Paspasın temizliğinde yalnızca duru su kullanılmalıdır. Çamaşır suyu gibi kimyasallar paspasın yapısını bozacağı için hem nitelik kaybına hem de erken yıpranmaya sebebiyet verir. Steril temizleme işlemleri için doğal sirke özlü deterjanlardan yararlanılması tavsiye edilir. 

  Temizlik günlük olarak gerçekleştirilmese de en azından hafta da iki paspasın zemin temizliğinin yapılması tavsiye edilir. Özellikle ıslak zeminlerde tabanın yosunlaşmaması için bu süre önemlidir. Mutfak alanlarında ise paspasın her gün temizlenmesi gerekir. 

  Islak Zeminlerde Z Mat Paspas Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  Islak zeminlerde Z mat paspas modelinin kullanılmasındaki en önemli sebep, kişilerin kayarak düşmesine engel olmasıdır. PVC yüzeye sahip olduğu için çıplak ayakla basıldığında zemin üzerinde kayma gerçekleşmez. Ayrıca, Z mat paspasın tabanında kullanılan silikon koşma ya da tempolu yürümelerde de zemine sıkıca tutunarak istenmeyen kazaların önüne geçer. Güvenlik tedbirinin yanı sıra ortamların daha steril ve hijyenik görünmesinde de Z mat paspas oldukça faydalıdır. Tüm ıslak alanlarda Z mat paspas, kullanıma uygundur. Yalnızca havuz gibi toplu alanlarda değil kişisel banyolarda da Z mat paspas kullanılabilir. 

 • www.zmatpaspas.com    dan baka  bilirsiniz 

 • Z-Mat Paspas

  Adını dayanıklı yapısı ve Z şeklindeki dokusundan alan z-mat paspas, % 100 PVC’den üretilir. z-mat paspasın en önemli özellikleri uzun ömürlü olması ve özel gözenekli yapısı sayesinde kir biriktirmemesidir. Temizliği oldukça kolay olan z-mat paspas, hiçbir kimyasal madde kullanılmadan, sadece su ile temizlenebilir. Islak zemin paspas ürünleri arasında silikon takviyeli taban yapısı ile de öne çıkan z-mat paspas, bu sayede çıplak ayakla basıldığında bile kaydırma yapmaz. Kanserojen madde içermeyen bu ıslak zemin paspası; hastanelerden spor merkezlerine, oyun alanlarından apartman ve site girişlerine, benzin istasyonlarından havuz kenarlarına, okullardan otellere, AVM girişlerinden buzlu yüzeylere kadar pek çok ıslak zeminde güvenle kullanabilir. 

  Güneş ışınlarına karşı ultraviyole korumasına sahip z-mat paspas, bu sayede dış mekanlarda da güvenle ve uzun yıllar kullanılabilir. Paspastoptancisi.com tarafından sizlere sunulan kaymayı önleyen PVC yüzeysayesinde tüm ıslak zeminlerde hem güvenli hem de temiz bir kullanıma kavuşabilirsiniz. Metre ile satışa sunulan bu ürüne, online alışverişte sizlere güvenli ve kaliteli bir hizmet www.zmatpaspas.com avantajları ile sahip olmak için hemen kategorimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

 Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!